dieta-cukrzyka

Dieta dla cukrzyka

Na cukrzycę cierpi nawet 4% Polaków. Co więcej, każdego roku na ta podstępną chorobę zapada ponad 200 kolejnych osób. Niestety, cukrzyca jest chorobą przewlekłą a co gorsze, nieuleczalną. Właśnie dlatego wielce istotna w jej leczeniu jest właściwa dieta. To właśnie nieprawidłowe odżywianie może pogłębiać stadium choroby pomimo przyjmowania koniecznych leków.

Warto zaznaczyć, że dieta dla cukrzyka jest również kluczowym elementem w zapobieganiu występowania powikłań choroby. W przypadku złego odżywiania cukrzyca może przyczynić się do groźnych następstw w postaci chorób serca, nerek czy wzroku. Niestety, rozwój cukrzycy najczęściej następuje w wyniku zaawansowanej otyłości, właśnie dlatego każdy chory powinien w pierwszej kolejności zastosować odpowiednio dopasowana dietę odchudzającą.

Jak zaznacza dobry dietetyk Warszawa, dieta dla cukrzyka jest dopasowana indywidualnie. W jednym przypadku chory będzie spożywał w ciągu dnia tylko 3 posiłki, w innym zaś nawet 7 – wszystko zależy od zapotrzebowania. Wskazaną dietą jest przede wszystkim dieta zdrowa, która eliminuje sól, cukry proste, alkohol oraz ogranicza tłuszcze zwierzęce. Zalecane są natomiast warzywa, owoce (tutaj trzeba również uważać na cukry). Najważniejszym jest to, by każdego dnia jeść o stałych porach i przyjmować podobną ilość kalorii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *