badanie mri

Dlaczego rezonans magnetyczny warto wykonać prywatnie?

Kliniki spoza publicznej służby zdrowia bardzo często mają do zaoferowania niezwykle wysoką jakość usług, dzięki którym pacjenci mogą liczyć na szybką i sprawnie przeprowadzoną diagnozę. Wynika to między innymi z wykorzystania nowoczesnych sprzętów, jak również z faktu zatrudniania cenionych fachowców.

Dobrym na to przykładem jest chociażby rezonans magnetyczny prywatnie, który pozwala na precyzyjną analizę stanu poszczególnych  organów wewnętrznych. Jest to jedno z najpopularniejszych badań. Wyróżnia się bowiem nie tylko dokładnym obrazowaniem, ale też maksymalnym poziomem bezpieczeństwa.

Rezonans magnetyczny w klinikach prywatnych

 

W tym miejscu warto zastanowić się nad tym, czy na tego typu badania warto udać się do klinik prywatnych, czy może lepiej ograniczyć się do publicznej służby zdrowia. Pierwsze rozwiązanie ma wiele zalet.

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, że na rezonans magnetyczny bez skierowania czeka się znacznie krócej. W sieci i w mediach bardzo często poruszany jest problem długi kolejek w publicznej służbie zdrowia, przez które pacjenci nie są w stanie na czas otrzymać diagnozy. W przypadku usług prywatnych problem ten nie występuje.

Sam fakt wykorzystania nowoczesnych, sprawdzonych maszyn jest tu niezwykle istotny. Na usługi świadczone przez kliniki prywatne bardzo często decydują się sportowcy, jak również klaustrofobicy, dla których przygotowywane są aparaty o większych otworach gantry. Do tego dochodzi znacznie cichsze działanie maszyn i krótszy czas badania.

Wszystko to przekłada się na znacznie wyższy komfort, jaki może zapewnić rezonans magnetyczny. Cena usług prywatnych jest często podnoszona przez zwolenników publicznej służby zdrowia, jednak pod tym względem wiele w ostatnim czasie się zmieniło. Ceny poszczególnych badań wyraźnie spadły i wynoszą obecnie od około 450 do nieco ponad 1000 złotych, w zależności od rodzaju oraz zakresu badania. Biorąc pod uwagę powyższe informacje, cenione kliniki prywatne wydają się dobrym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *